Już 1 kwietnia 2021 roku, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, uruchomi Poradnię Psychologiczno-Psychoterapeutyczną dla Dzieci i Młodzieży. W nowej poradni młodzi pacjenci będą mieć możliwość korzystania ze świadczeń psychologicznych, psychoterapeutycznych i środowiskowych bez skierowania.

Uruchomienie Poradni Psychologiczno - Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w naszym szpitalu umożliwi pacjentom i ich rodzinom dostęp do szybkiej i adekwatnej pomocy specjalistów. Poradnia będzie działać na zasadach Ośrodka Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży (I poziom referencyjny).

Zespół nowej poradni stworzony będzie z psychologów, psychoterapeutów i terapeutów środowiskowych, którzy zaoferują młodym pacjentom porady psychologiczne, psychologiczno-diagnostyczne, psychoterapię indywidualną, rodzinną i grupową oraz sesje wsparcia psychospołecznego.

Z oferty poradni będą mogły skorzystać dzieci i młodzież, które borykają się z problemami emocjonalnymi, lękami, depresją, znalazły się w sytuacji kryzysowej, są ofiarami przemocy ze strony dorosłych lub rówieśników, doświadczyły traumatycznych wydarzeń, nie potrafią odnaleźć się w środowisku, nawiązać kontaktu z rówieśnikami, czują się samotne, wyobcowane, odizolowane, bezradne, mają problemy z opanowaniem agresji lub autoagresji, a także z prawidłowym odżywianiem.

Nasi specjaliści udzielą wsparcia również rodzinom i opiekunom prawnym młodych pacjentów.
Praca poradni powinna sprawić, że do lekarzy psychiatrów kierowane będą wyłącznie osoby potrzebujące diagnozy psychiatrycznej lub terapii farmakologicznej, co znacząco wpłynie na ogólną poprawę stanu psychiatrii dziecięcej w Polsce.

Dane kontaktowe:

Poradnia psychologiczno-psychoterapeutyczna zlokalizowana będzie w budynku nr 17 (poziom -1, rejestracja i gabinety w pokojach nr 89 i 94) na terenie Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. Tadeusza Bilikiewicza przy ul. Srebrniki 17 w Gdańsku.

Rejestracja od 1 kwietnia 2021 roku:

Numer telefonu do rejestracji: 570-21-31-01.

Rejestracja online dostępna jest na naszej stronie internetowej po kliknięciu TUTAJ.