Poradnia Zdrowia Psychicznego

W tym miejscu koncentrujemy swoją działalność wokół pomocy osobom dorosłym, przeżywającym problemy emocjonalne, poszukującym wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, cierpiącym z powodu zaburzeń i chorób psychicznych, których objawy utrudniają codzienne życie.

Lekarze psychiatrzy dokonują pełnej diagnostyki oraz prowadzą leczenie psychiatryczne w przypadkach niewymagających hospitalizacji. Psycholodzy podejmują się wszechstronnej diagnostyki psychologicznej i różnej formy oddziaływań psychologicznych takich jak psychoterapia wsparcie i pośrednictwo psychologiczne. Pierwsza wizyta w naszej Poradni Zdrowia Psychicznego opiera się przede wszystkim na rozmowie.

Lekarz poprosi Cię, abyś opowiedział o swoich dolegliwościach, lękach, obawach itd. Jeżeli będziesz mieć problem z tym, aby wyrazić wszystko, co chcesz, Twój lekarz pomoże Ci, zadając różne pytania. Dopyta Cię o Twoją sytuację życiową i rodzinną, a także o to, jak długo obserwujesz niepokojące Cię objawy. Nie mniej istotną informacją będzie dla niego Twoja ocena natężenia dręczących Cię myśli oraz o tym, jakie leki stosujesz. To właśnie rozmowa prowadzi do pierwszego rozpoznania Twojej dolegliwości.

Aby skorzystać z pomocy psychiatry nie jest wymagane skierowanie do Poradni Zdrowia Psychicznego, natomiast przed wizytą u psychologa musisz je uzyskać od lekarza psychiatry lub podstawowej opieki zdrowotnej.

 
Godziny pracy i rejestracja poradni PZP dla dorosłych:
 
Rejestracja znajduje się w siedzibie poradni w budynku nr. 6A
Rejestracja odbywa się online lub bezpośrednio pod nr. tel. 58 524 75 11

poniedziałek 8-19, wtorek 8-18, środa 8-18, czwartek 8-18, piątek 8-19

Godziny pracy poradni PZP dla dzieci i młodzieży:
 
poniedziałek 8-20, wtorek 8-18, środa 8-20, czwartek 8-15, piątek 8-15
 
Rejestracja znajduje się w siedzibie poradni w budynku nr. 17
Rejestracja odbywa się online lub bezpośrednio pod nr. tel. 58 524 75 13
 
Godziny rejestracji poradni PZP dla dzieci i młodzieży: 
 
poniedziałek 8-15, wtorek 8-15, środa 8-20, czwartek 8-15, piątek 8-15
 
 
 
 
Psychiatrzy pacjentów bez docelowej. Wizyta u psychologa wymaga wniosku od lekarza psychiatrii. Na stronie głównej znajdują się: - dokument tożsamości - wyniki końcowych badań i kserokopię historii choroby np. z inną poradnią.