Dzięki akcji mieszkańców Trójmiasta kilkaset gier planszowych i książek trafiło na oddziały Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. Wszystkie te przedmioty pomogą pacjentom choć na chwilę zapomnieć o chorobie i umilą im czas pobytu w szpitalu, a część z nich wykorzystana będzie nawet podczas terapii i zajęć grupowych.

Za zbiórką gier planszowych, puzzli i książek dla szpitala, stoją znane ze swojej szczodrości panie Karolina i Magdalena, które wsparła mama jednej z naszych byłych pacjentek.
- Odwiedzając córkę w szpitalu widziałam jakie są potrzeby. Jak bardzo pacjentom brakuje rzeczy, dzięki którym mogliby choć na chwilę oderwać myśli - mówi pani Katarzyna.
- Zaczęło się od krótkiego spontanicznego wpisu na Facebooku, ale w zbiórkę zaangażowało się mnóstwo osób. Gdybyśmy miały wymienić wszystkie te osoby, na pewno kogoś byśmy pominęły. Efekt akcji przerósł nasze najśmielsze oczekiwania - przyznają organizatorki akcji i zapowiadają, że wkrótce rozpoczną kolejną zbiórkę dla pacjentów WSP.
- Chcemy zorganizować zbiórkę na zakup grilla i mebli ogrodowych. Miło spędzony czas na świeżym powietrzu poprawi samopoczucie pacjentów - wyjaśniają panie Karolina, Magdalena i Katarzyna.

Wszystkim osobą, które uczestniczyły w zbiórce, w imieniu pacjentów oraz personelu naszego szpitala z całego serca dziękujemy za okazaną szczodrość i nieocenioną pomoc.