W dniu dzisiejszym na terenie Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego im. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku miało miejsce uroczyste przekazanie karetki transportowej zakupionej dla lecznicy ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego. Wartość inwestycji wyniosła blisko 320 000 zł.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska, a także dyrekcja szpitala oraz pracownicy Izby Przyjęć gdańskiego WSP. Nowoczesny ambulans jest pierwszą własnasną karetką szpitala. Dotychczasowy transport pacjentów w największym szpitalu psychiatrycznym na Pomorzu świadczony był dla lecznicy przez podmioty zewnętrzne.

Dzięki temu zakupowi niewątpliwie zwiększymy dostępność transportu medycznego w naszym szpitalu, a co za tym idzie podniesiona zostanie jakość całego systemu leczenia w placówce. Własny ambulans usprawni pracę Izby Przyjęć, jak również przyniesie wymierne oszczędności – wyjaśnia dr n. ekon. Mariusz Kaszubowski, Dyrektor WSP w Gdańsku.

Nowa karetka transportowa rozpocznie pracę  w gdańskim szpitalu psychiatrycznym z początkiem października tego roku.

Dotąd szpital nie posiadał swojej karetki, korzystał z usług zewnętrznych. Własna kartka transportowa bez wątpienia wesprze organizację pracy w szpitalu. Wpłynie też pozytywnie na warunki przewozu pacjentów, poprawiając ich bezpieczeństwo i komfort.  Życzę szpitalowi, aby długo i bezawaryjnie służyła – mówiła członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Zakup karetki, obok modernizacji oddziałów ogólnopsychiatrycznych oraz działań komunikacyjno-wizerunkowych (nowa strona internetowa, logo szpitala, informator dla pacjentów) to kolejne inwestycje, zrealizowane w ostatnich miesiącach zmierzające do poprawy jakości usług Gdańskiego WSP.